Xenical na odchudzanie – efekty stosowania. Cena leku w aptece

2
xenical

Xenical to lek na odchudzanie produkowany przez firmę Roche Pharma AG. Środek ten jest dostępny w Polsce, jednakże wydawany jest on wyłącznie z przepisu lekarza. Nie istnieje możliwość kupienia tabletek odchudzających Xenical bez recepty. W poniższym artykule znajdziesz najważniejsze informacje, które warto wiedzieć przed zastosowaniem tego środka odchudzającego. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości skonsultuj się z lekarzem, który oceni czy Twoja kondycja oraz stan zdrowia kwalifikują Cię do stosowania leku Xenical.

Xenical – tabletki na odchudzanie

Xenical jest lekiem mającym formę tabletek. Ich działanie rozpoczyna się w przewodzie pokarmowym i polega na zredukowaniu wchłaniania ok. 1/3 tłuszczów przyjętych wraz z pożywieniem. Proces ten polega na łączeniu się substancji czynnej leku – Orlistatu z lipazami, dzięki czemu hamowany jest rozpad części tłuszczów spożytych wraz z posiłkiem. Niestrawiony tłuszcz może zostać wchłonięty lub zostaje wydalony z organizmu.

Dawkowanie

Stosowanie tabletek omawiane i wyjaśniane jest przez lekarza, który przepisuje lek. Przyjmuje się, że dawkowanie polega na przyjmowaniu 3 tabletek dziennie przed posiłkiem, w jego trakcie lub godzinę po spożyciu dania. Należy pamiętać o popiciu kapsułek wodą. Nie należy dawkować leku inaczej niż wskazują zalecenia lekarskie.

Efekty stosowania Xenicalu

Efektem stosowania leku Xenical jest spadek wagi oraz zmniejszenie wchłaniania tłuszczów spożytych wraz z pożywieniem. Działanie leku jest zauważalne w sytuacji, gdy spożywane posiłki obfitują w w tłuszcz. W przypadku diety beztłuszczowej, stosowanie środka nie jest koniecznie. Skuteczność Xenicalu będzie zauważalna z jednoczesnym stosowaniem zbilansowanej diety urozmaiconej o warzywa i owoce oraz składającej się w 30% z tłuszczów. Efekty działania oraz skuteczność środka uwidoczni się, jeśli pacjent będzie ściśle przestrzegał zaleceń lekarskich, szczególnie tych dotyczących odpowiedniej diety. Nadmierne spożywanie tłuszczów lub posiłków wysokokalorycznych obniży skuteczność działania leku.

Działania niepożądane

Xenical, jak każdy inny lek może wywoływać działania niepożądane. Do bardzo często występujących efektów ubocznych stosowania leku należy zaliczyć: bóle głowy oraz brzucha, częste wypróżnianie, wzdęcia oraz gazy, plamienie tłuszczowe, oleiste lub płynne stolce.

Kiedy nie należy stosować leku?

W poniższych przypadkach stosowanie tabletek Xenical jest niewskazane:

  • jeślli pacjent ma uczulenie na susbtancję czynną orlistat lub którykolwiek inny składnik leku,
  • jeśli pacjent cierpi na zespół złego wchłaniania,
  • jeśli u pacjenta występują choroby wątroby,
  • w sytuacji karmienia piersią.

Nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania w przypadku dzieci.

Xenical – cena w aptece

Ceny leku w aptekach mogą się różnić i zaczynają się one od ok 270 zł za opakowanie 84 tabletek, w których substancją czynną jest Orlistat 120g.

Czy można kupić lek online?

Istnieje możliwość kupienia leku Xenical poprzez Internet. W tym celu należy odwiedzić stronę apteki internetowej treated.com. Proces zamówienia leku polega na przeprowadzeniu konsultacji lekarskiej online z uprawionym lekarzem. Należy wypełnić formularz medyczny, który następnie trafia do lekarza. Po przeanalizowaniu udzielonych odpowiedzi lekarz decyduje, czy pacjent kwalifikuje się do kuracji lekiem Xenical. Jeśli uzna, że istnieją wskazania do leczenia, wówczas decyduje o przepisaniu recepty, która zostaje przekazana do realizacji. Ostatnim krokiem jest wysyłka – w ciągu 24 godzin lek zostaje dostarczony prosto do Twojego domu za pośrednictwem usługi kurierskiej.

Powyższy artykuł nie stanowi porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się z lekarzem.

2 KOMENTARZE

    • Poczytałam o efektach ubocznych i poważnie się zastanawiam, czy warto ryzykować. Lepiej chyba młody zielony jęczmień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here