Olej kokosowy na odchudzanie. Tłuszcz pomagający schudnąć?

1
olej kokosowy na odchudzanie

Olej kokosowy znajduje zastosowanie w wielu polskich kuchniach, co jest pozytywną wiadomością, gdyż jego właściwości niosą za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Jego wszechstronne wykorzystanie oraz przyjemny dla nozdrzy zapach, sprawiają, iż z powodzeniem sprawdza się on również w kosmetyce. Z punktu widzenia tematyki naszego portalu, dziś przyjrzymy się, czy olej kokosowy na odchudzanie to również trafiony wybór?

Olej kokosowy – właściwości odchudzające. Czy warto go stosować?

Wbrew obiegowej opinii, nie każdy tłuszcz przyczynia się do zwiększenia masy ciała i tak jest również w przypadku oleju kokosowego. Jego nietypowa budowa składająca się ze średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCFA) sprawia, że są one trawione w inny sposób niż pozostałe tłuszcze – zostają zamienione w energię, zamiast być zmagazynowane jako dodatkowa tkanka tłuszczowa odkładająca się w ciele. W konsekwencji, energia podchodząca z oleju kokosowego przyczynia się do poprawy tempa metabolizmu i przyspieszenia spalania kalorii. Dodatkowo, olej kokosowy nie podnosi poziomu złego cholesterolu. Wynika z tego, że dodając olej kokosowy do potraw, zmniejszysz ich kaloryczność, a te z kolei nie zostaną zamienione w niepożądaną tkankę tłuszczową. Stosuj olej kokosowy dodając go do potraw, ale pamiętaj o tym, żeby nie przesadzać z jego ilością zgodnie z zasadą – co za dużo, to niezdrowo!

Jak olej kokosowy wpływa na odchudzanie?

  • redukuje apetyt,
  • podnosi energię,
  • przyczynia się do poprawy tempa metabolizmu,
  • jest lekkostrawny.

Olej kokosowy na odchudzanie. Dla kogo?

Olej kokosowy na odchudzanie jest zalecany osobom, które cierpią z powodu nadwagi i chcą zrzucić zbędne kilogramy. Stosowanie oleju kokosowego poleca się osobom, które pragną nauczyć się nowych zdrowych nawyków żywieniowych, a przy okazji poznać nowe smaki. Olej kokosowy wykazuje właściwości odchudzające, dlatego polecany jest osobom, które mają problemy z powolnym trawieniem, dużym apetytem oraz potrzebą ciągłego podjadania. Olej jest tłusty i sycący, dlatego z powodzeniem będzie on wspomagał redukcję apetytu.

Pamiętaj, aby kupować olej kokosowy jedynie dobrej jakości, którego etykieta opatrzona jest zwrotem “nierafinowany”. Tylko taki olej sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale również w kosmetyce, np. możesz wykorzystywać go do pielęgnacji zamiast kremu do rąk.

Jak jeść olej kokosowy na odchudzanie?

Olej kokosowy na odchudzanie znajdzie zastosowanie jako dodatek do sałatek. Przygotuj swoją ulubioną sałatkę i zamiast skrapiać ją oliwą z oliwek, wykorzystaj olej kokosowy. Jego delikatny smak i zapach na pewno przypadną do gustu Tobie i domownikom. Odchudzający olej kokosowy możesz dodawać także do koktajli. Wrzuć do blendera swoje ulubione warzywa oraz owoce i dodaj łyżeczkę oleju. Taki dodatek w ogóle nie będzie wyczuwalny, a dodatkowo nada walorów zdrowotnych Twoim smoothies. Olej kokosowy na odchudzanie możesz wykorzystywać również do smażenia potraw np. zamiast oleju słonecznikowego. Obniżysz w ten sposób kaloryczność dań. Pamiętaj jednak, aby w przypadku odchudzania minimalizować ilość potraw, które wymagają smażenia. Sposoby jego stosowania mogą być naprawdę niezliczone.

Przy okazji zobacz, jak na odchudzanie działa ocet jabłkowy.

1 KOMENTARZ

  1. Ostatnio w TV mówili, że olej kokosowy wcale nie jest taki zdrowy. Zgłupieć można od tych sprzecznych informacji. :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here