Ocet jabłkowy na odchudzanie. Jak zrobić? A może lepiej kupić?

0
ocet jabłkowy na odchudzanie

Słowo ocet i pierwsze co przychodzi na myśl to jego cierpki smak i zapach. Niestety mało kto wie, że popularny w kuchni polskiej ocet spirytusowy ma niewiele wspólnego ze zdrowiem. Inną kwestią jest natomiast ocet jabłkowy na odchudzanie – to już zupełnie inna bajka, a ocet przygotowany własnoręcznie w domowych warunkach jest nie tylko przyjemny w smaku, ale dodatkowo wykazuje właściwości odchudzające. Jak zatem działa ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy a właściwości odchudzające

Ocet jabłkowy to już nie tylko przyprawa i konserwant. Teraz to także jeden ze sposobów walki z dodatkowymi kilogramami! Odchudzający ocet jabłkowy powstaje w wyniku procesu fermentacji, podczas którego cukry ulegają rozkładowi przez drożdże i bakterie. W początkowej fazie, proces fermentacji prowadzi do powstania alkoholu. Jeśli jednak chcemy otrzymać ocet jabłkowy na odchudzanie, wówczas należy odczekać nieco dłużej i dopiero wtedy jako produkt końcowy powstaje pełnowartościowy ocet jabłkowy!

Jakie działanie skrywa odchudzający ocet jabłkowy?

 • redukuje proces przyswajania tłuszczu,
 • przyspiesza tempo metabolizmu,
 • wpływa na poprawę odporności,
 • poprawia trawienie,
 • wykazuje pozytywny wpływ na kondycję zębów oraz skóry,
 • przyczynia się od oczyszczenia organizmu z tzw. toksyn.

Jak zrobić ocet jabłkowy na odchudzanie?

Sprawa jest dość prosta, a proporcje dość łatwe do zapamiętania. Aby zrobić ocet jabłkowy na odchudzanie potrzebujemy 1 kg jabłek, ok. 1 litra wody oraz 5 łyżek cukru.

 1. Jabłka umyj i pokrój na ćwiartki, następnie umieść w dużym słoiku.
 2. Zagotuj i ostudź wodę, a następnie dodaj do niej cukier.
 3. Zalej jabłka uprzednio przygotowaną posłodzoną wodą.
 4. Słoik przykryj gazą i zabezpiecz ją, by nie spadła.
 5. Odstaw słoik w ciepłe i ciemne miejsce na ok. 4-5 tygodni.

Ważne aby podczas całego procesu fermentacji jabłka pozostawały pod powierzchnią wody. Możesz dodatkowo raz dziennie zamieszać zawartością słoja, by dostarczyć octowi tlenu.

Ocet jabłkowy na odchudzanie – kupić czy zrobić?

Jak wynika z powyższego przepisu, na ocet jabłkowy należy poczekać kilka tygodni. Proces fermentacji ulega zakończeniu wówczas gdy woda już się nie pieni, a na powierzchni słoika przestają tworzyć się bąble. Właśnie wtedy należy ocet przefiltrować i przelać do butelek. Cały ten proces pomimo, że łatwy, jest jednak czasochłonny. Istnieje oczywiście możliwość kupienia takiego octu w sklepie ze zdrową żywnością lub w sklepach internetowych, które oferują żywność BIO. Możesz bez problemu stosować ocet kupny, a w tym czasie przygotowywać swój własny, który po kilku tygodniach będzie zdatny do picia.

Ocet jabłkowy na odchudzanie – tak czy nie?

Prawidłowo przygotowany ocet jabłkowy na odchudzanie powinien charakteryzować się słodko-kwaśnym smakiem, a wydobywająca się z niego woń musi przypominać smak jabłek. Generalnie ocet jabłkowy jest doskonałym uzupełnieniem procesu odchudzania i oczyszczania organizmu, ale barierą nie do pokonania może okazać się smak i zapach samego octu, które dla wielu osób są po prostu odpychające! Często takie osoby próbują ratować swoją miksturę dodając do niej miód lub całkowicie rezygnując z takiej formy terapii na rzecz odchudzającego imbiru.

Pamiętaj jednak, że ocet jabłkowy na odchudzanie to nie jest jedyna “mikstura”, którą możesz pić, by wspomóc proces utraty kilogramów. Doskonale sprawdzi się tu również błonnik witalny, którego smak i zapach są niezwykle przyjemne, a działanie w walce z nadwagą szybkie i efektywne!

Najlepszym przykładem błonnika witalnego jest Fibre Select:

 • wspomaga odchudzanie bez efektu jojo!
 • oczyszcza organizm z zalegających toksyn,
 • likwiduje wzdęcia i zaparcia,
 • poprawia metabolizm oraz rytm wypróżnień,
 • wywiera pozytywny wpływ na włosy, skórę i paznokcie,
 • dodaje energii oraz wpływa na ogólną poprawę zdrowia, a to wszystko bez skutków ubocznych!

Więcej o błonniku witalnym dowiesz się na stronie producenta: www.fibreselect.pl

Zarówno ocet jabłkowy na odchudzanie jak i Fibre Select w walce z nadwagą sprawdzą się bardzo dobrze, ale okazuje się, że zalet błonnika jest jednak znacznie więcej!

FIBRE SELECT – sprawdź ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here