Morwa biała na odchudzanie – właściwości, działanie i przeciwwskazania

0
morwa biała na odchudzanie

Morwa biała to gatunek drzewa liściastego, którego miejscem występowania są przede wszystkim Chiny. Roślina ta często pełni rolę ozdobną i niewiele osób zdaje sobie sprawę z jej funkcji wspomagających spalanie tkanki tłuszczowej. Morwa biała na odchudzanie wykorzystywana jest znacznie częściej, kiedy to dowiedziono, że jej regularne stosowanie może przyczyniać się do utraty wagi. Badania pokazują, że wyciąg z liści morwy białej posiada szereg właściwości, które w szczególności docenią osoby zmagające się z nadwagą lub otyłością oraz osoby, które muszą kontrolować poziom cukru we krwi. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, jaki wpływ na odchudzanie wywiera morwa biała.

Morwa biała – właściwości i działanie

Wyciąg z liści morwy białej stanowi pożywienie dla jedwabników, ale jej właściwości znajdują uznanie także wśród ludzi. Okazuje się, że roślina ta wykazuje szereg zalet, które sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej. Dodatkowo udowodniony jest jej wpływ na obniżenie poziomu cukru we krwi. Morwa biała zawiera cenne dla organizmu składniki odżywcze, antyoksydanty oraz błonnik, które przyczyniają się do poprawy efektów odchudzania.

Jak w praktyce wygląda działanie morwy białej?

  • obniża poziom cukru we krwi,
  • zmniejsza wchłanianie węglowodanów z przewodu pokarmowego,
  • zapobiega powstawaniu nowych komórek tłuszczowych.

Badania chińskich uczonych pokazują, że zastosowanie morwy białej pozwala kontrolować objawy cukrzycy u pacjentów ze zdiagnozowaną cukrzycą typu drugiego.

Ponadto wykazano, że terapia z zastosowaniem morwy przyczynia się do zmniejszenia poziomu złego cholesterolu, a dodatkowo podnosi poziom dobrego – HDL.

Morwa biała na odchudzanie?

Opisane wcześniej działanie morwy białej podkreśla, że jej wpływ na odchudzanie wiąże się ze zmniejszeniem wchłaniania cukrów z przewodu pokarmowego, co najprościej rzecz ujmując, oznacza, iż ów cukier nie zostanie przekształcony w tłuszcz pod postacią nowych komórek lipidowych.

Badania nad odchudzającą morwą białą zdają się potwierdzać doniesienia o jej skuteczności. Do przeprowadzonego we Włoszech eksperymentu zaangażowano 46 osób z nadwagą, które zostały podzielone na dwie grupy – A i B. Wszyscy uczestnicy w trakcie trwania badań przebywali na diecie składającej się z 1300 kalorii, przy czym osoby należące do grupy A otrzymywały 2400 mg ekstraktu z liści morwy białej, natomiast członkowie grupy B dostawali placebo.

Efekty badań po trzech miesiącach

Uczestnicy badania z grupy A w ciągu trzech miesięcy schudli średnio 9 kg, co stanowiło ok. 10% ich masy ciała. W przypadku badanych z grupy B, spadek masy ciała wynosił ok. 3 kg. Dodatkowo poziom stężenia glukozy we krwi wśród ochotników z pierwszej grupy, był znacznie niższy, aniżeli w przypadku badanych z grupy drugiej, tj. B.

Z podsumowań wynika również, że zarówno obwód w pasie, jak i w udach zmniejszył się wśród wszystkich badanych, na co zapewne miała też wpływ niskokaloryczna dieta, natomiast spożywanie dodatkowo ekstraktu z morwy białej przyczyniło się do przyspieszenia tego procesu. Ponadto usprawnieniu uległo utrzymanie prawidłowego stężenia poziomu cukru we krwi.

Morwa biała na odchudzanie a przeciwwskazania

Nie istnieją jakieś szczególne przeciwwskazania do stosowania morwy białej na odchudzanie. Należy jednak pamiętać, by nie stosować tej rośliny (jak również suplementów diety zawierających z niej ekstrakt) w przypadku osób uczulonych na morwę białą. Dodatkowo niewskazane jest stosowanie wyciągu z morwy w przypadku kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią.

Zobacz także, jak działa odchudzający młody zielony jęczmień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here