Meridia – tabletki odchudzające. Dlaczego zakazano sibutraminę?

3
meridia

Meridia to lek na odchudzanie, który dla wielu osób okazał się jedynym skutecznym środkiem do walki z nadwagą. Produkt ten był do pewnego czasu niezwykle popularny i skuteczny, co potwierdzały badania i statystki, natomiast mało kto myślał o efektach ubocznych stosowania produktów leczniczych zawierających sibutraminę. W 2010 r. Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi podjął decyzję o wycofaniu z obrotu z całej Europy leków zawierających w składzie substancję czynną – sibutraminę. Uznano, że korzyści płynące ze stosowania Meridii są znacznie mniejsze niż ryzyko związane ze stosowaniem.

Dlaczego tabletki na odchudzanie Meridia zostały wycofane?

Meridia to tabletki na odchudzanie, które zostały wprowadzone do obrotu po raz pierwszy w 1997 r. Lek wykazywał dużą skuteczność, jednak zawarta w nim substancja o nazwie sibutramina miała niekorzystny wpływ na ciśnienie krwi oraz układ sercowo-naczyniowy. Po wieloletnich badaniach nad środkiem, okazało się, że preparat ten znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca. Ilość skutków ubocznych znacznie przewyższała zalety wynikające ze stosowania środka, w związku z czym w 2010 r. Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi zadecydował o cofnięciu pozwolenia na wprowadzenie tabletek na odchudzanie Meridia do obrotu. Produkt ten jest nielegalny i nie warto ryzykować zdrowia dla jego stosowania.

Meridia – cena

Ceny tabletek odchudzających Meridia były różne w momencie, gdy lek był legalny. Dochodziły nawet do 350 zł za opakowanie. Obecnie środek ten jest nielegalny, zatem odradzamy jego nabywanie przez Internet, gdyż jest to przestępstwo. Z naszych obserwacji wynika, że produkt ten sprzedawany jest w Czechach, gdzie nielegalny handel Meridią ma się w najlepsze.

Meridia – zamiennik. Co wybrać?

Dobrym zamiennikiem dla nielegalnych tabletek na odchudzanie Meridia jest po prostu aktywność fizyczna i zdrowa dieta bogata w błonnik oraz substancje odżywcze.

Jeśli chcesz wspomagać swoje odchudzanie tabletkami, sięgaj po naturalne środki, których skład to wyłącznie najlepiej wyselekcjonowane ekstrakty pochodzenia naturalnego. Dzięki nim przyspieszysz metabolizm, zmniejszysz apetyt oraz wspomożesz spalanie tkanki tłuszczowej. Tego typu produkty dostarczają wielu cennych substancji odżywczych zmniejszając niedobory powstałe w wyniku diety składającej się ze śmieciowego jedzenia. W szczególności polecane preparaty to African Mango i młody zielony jęczmień.

African Mango - najlepszy środek na odchudzanie
African Mango to suplement diety, zawierający ekstrakt z pestek rośliny Irvignia Gabonesis. To w 100% naturalny składnik, którego stosowanie nie jest obarczone występowaniem efektów ubocznych.

strona producenta: www.africanmango.pl

tabletki na odchudzanie

  • wspomaga odchudzanie,
  • zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej,
  • przyczynia się do oczyszczenia organizmu,
  • poprawia tempo metabolizmu.
  • w 100% naturalny ekstrakt – bez efektów ubocznych!

Meridia – unikaj jak ognia!

Oferty sprzedaży tabletek na odchudzanie Meridia krążą w sieci. Na portalach z anonsami często można trafić na ogłoszenia typu merdia sprzedam, lub meridia kupię. Unikaj takich ofert i nie ryzykuj swojego zdrowia. Możesz schudnąć prościej i zdrowiej, o czym pisaliśmy powyżej. Zakup nielegalnych tabletek odchudzających może skończyć się otrzymaniem podróbki. Nie wiesz wówczas w 100%, jaki jest skład leku, co może odbić się na Twoim zdrowiu, a nawet życiu! Za taką cenę naprawdę nie warto ryzykować. Poza tym, kupując nielegalne środki odchudzające, narażasz się na nieprzyjemne konsekwencje prawne.

Odwiedź nasz ranking tabletek na odchudzanie, który zawiera wyłącznie najlepsze produkty – najwyżej oceniane przez naszą Redakcję, czytelników oraz ekspertów.

3 KOMENTARZE

  1. Chciałam kupić meridię, ale po tym co napisaliście zrezygnowałam. Zamówiłam African Mango, bo produkt ma naprawdę dobre opinie.

  2. Żal mi ludzi, którzy kupowali te środki nielegalnie, żeby trochę schudnąć. Wciąż nie szanujemy tego, co daje nam natura. Dobrym przykładem jest właśnie african mango. Kupiłam go mamie i widzę, że naprawdę z dnia na dzień jest coraz lepiej. 🙂

  3. Stosowanie ziołowych wyciągów a ich niesamowita skuteczność co do odchudzania jest zbyt mocno przesadzona . Ale czego nie robi się dla zysków , niewiedza na temat ziół też może zaszkodzić zdrowiu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here