Leki na odchudzanie na receptę – przegląd dostępnych środków

2
leki na odchudzanie na receptę

Leki na odchudzanie na receptę to środki, które jak nazwa wskazuje – wystawiane są wyłącznie z przepisu lekarza. Nabywanie ich inną drogą niż konsultacja lekarska, jest działaniem nielegalnym. Jeżeli uważasz, że Twoja nadwaga czy otyłość kwalifikują Cię do wdrożenia leczenia z użyciem tego typu środków, skontaktuj się z lekarzem. Po przeanalizowaniu Twojego stanu zdrowia, będzie on w stanie udzielić wszelkich porad dotyczących leczenia, diety oraz aktywności ruchowej. Zaznaczamy, że rynek nie ma do zaoferowania zbyt dużo jeśli chodzi o leki na odchudzanie na receptę. Zobacz, jakie środki farmakologiczne są obecnie dopuszczone do obrotu na terytorium Polski.

Xenical zawierający substancję czynną orlistat

Xenical to obecnie jedyny dopuszczony do obrotu lek na odchudzanie na receptę, który możesz nabyć w Polsce. Tutaj przeczytasz o efektach stosowania Xenicalu. Środek ten ma zadanie zmniejszać wchłanianie tłuszczu przyjmowanego wraz z pożywieniem, a co za tym idzie – hamować jego odkładanie się w postaci dodatkowych komórek tłuszczowych.

Skuteczność tego produktu jest dyskusyjna, natomiast efekty stosowania są zdecydowanie bardziej zauważalne przy jednoczesnym stosowaniu się do zaleceń dietetycznych oraz regularnej aktywności fizycznej. Niestety Xenical nie jest pozbawiony występowania skutków ubocznych, które mogą być dokuczliwe, dlatego pacjenci często nie decydują się na rozpoczęcie kuracji z wykorzystaniem tego leku na odchudzanie wydawanego na receptę.

Leki na odchudzanie na receptę – czy jest coś więcej?

Niestety rynek leków na odchudzanie na receptę ogranicza się w Polsce wyłącznie do tabletek odchudzających Xenical. Do pewnego momentu dostępne były również takie środki jak Meridia zawierająca sibutraminę, jednak jak wykazały badania – ilość skutków ubocznych związanych ze stosowaniem tego środka znacznie przewyższała korzyści, w związku z czym zadecydowano o jego wycofaniu na terytorium Polski. Wśród innych leków na odchudzanie na receptę niezwykle popularny był również środek Alli. W jego przypadku decyzja o cofnięciu pozwolenia na wprowadzenie do obrotu podyktowana była takimi samymi powodowani, jak w przypadku Meridii.

Kilka lat temu w mediach pojawiła się informacja, iż planowane jest wprowadzenie na rynek europejski leku Belviq zawierającego w składzie lorkaserynę odpowiadającą za niwelowanie poczucia głodu. Działanie leku polega na szybszym zaspokajaniu głodu, w związku z czym pacjent jest w stanie przyjmować mniejsze porcje pożywania. W efekcie pacjent spożywa mniej kalorii, a mniejsza kaloryczność posiłku oznacza szybsze odchudzanie. Dyskusja nad wprowadzeniem leku odchudzającego na receptę Belviq jest zawieszona w próżni. Ostatnia informacja sugerująca, iż lek znajduje się w fazie przedrejestracyjnej została opublikowana kilka lat temu. Środek ten obecnie przepisywany jest w USA i nie wiadomo, czy kiedykolwiek zostanie dopuszczony do obrotu na terytorium Europy.

Suplementy diety – bez recepty

Jeżeli chcesz rozpocząć skuteczne odchudzanie, wówczas warto sięgnąć po naturalne suplementy diety bazujące na najlepiej wyselekcjonowanych ekstraktach, których stosowanie nie wywołuje efektów ubocznych, np. african mango lub zielony jęczemień.

African Mango to w 100% naturalny środek wspomagający odchudzanie, którego kompozycja oparta jest o ekstrakt z rośliny Irvignia Gabonesis. Środek ten nazywany jest bombą witaminową pełną dobroczynnych składników odżywczych, aminokwasów, antyoksydantów i błonnika.

tabletki na odchudzanieCo warto wiedzieć o African Mango?

  • wspomaga odchudzanie,
  • zapobiega tworzeniu się tkanki tłuszczowej,
  • podnosi tempo metabolizmu,
  • przyczynia się do oczyszczenia organizmu z toksyn,
  • bez efektów ubocznych i w 100% naturalnie!

BARDZO WAŻNE – African Mango to jedyny środek na rynku, który podlega 90-dniowej gwarancji satysfakcji. Jeżeli efekty stosowania okażą się dla Ciebie niezadowalające, wówczas otrzymasz zwrot pieniędzy! Statystyki pokazują jednak, że klienci chętnie po ten środek sięgają i są zadowoleni ze stosowania, dlatego jeśli panujesz zakup, skorzystaj ze zniżki specjalnie dla naszych czytelników: African Mango 20% taniej!

Podsumowanie: Leki na odchudzanie na receptę stanowią znikomy procent wszystkich środków odchudzających dostępnych w aptece i ich stosowanie uzależnione jest od decyzji lekarza prowadzącego.

2 KOMENTARZE

  1. Niby Xenical taki skuteczny, a jednak nie chciałabym tych wszystkich efektów ubocznych! Wybrałam African Mango i chudnę może wolniej, ale przynajmniej naturalnie. Stosuję te tabletki drugi miesiąc i jest 8 kg mniej. Jestem zadowolona. 🙂

    • Właśnie szukam czegoś dla siebie na odchudzanie. Niestety idzie mi to opornie, bo lubię sobie piwko wypić przed snem. 😀 Wypróbuję mango afrykańskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here