Alli – dlaczego popularne tabletki na odchudzanie zostały wycofane?

1
alli lek na odchudzanie

Alli to lek na odchudzanie przepisywany pacjentom, których wskaźnik masy ciała tzw. BMI wynosi 28 lub więcej. Badania nad Alli pokazały, że tabletki te oprócz pozytywnych efektów na redukcję masy ciała, mogą przyczyniać się do powstawania wielu efektów ubocznych. Ilość przeciwwskazań przewyższyła listę zalet i zdecydowano o wycofaniu leku Alli na terenie Polski.

Alli –  jak działa?

Alli to lek na odchudzanie przeznaczony dla pacjentów borykających się z nadwagą, u których wskaźnik BMI wynosi 28 lub więcej. Substancją czynną leku jest Orlistat, który zmniejsza wchłanianie tłuszczów przyjmowanych wraz z pożywieniem. Alli w połączeniu z lekkostrawną dietą oraz aktywnością fizyczną okazuje się skutecznym lekiem na odchudzanie, jednakże środek nie jest pozbawiony skutków ubocznych.

Dlaczego Alli został wycofany z Polski?

Leki na odchudzanie zawierające w składzie Orlistat okazują się pomocne w kontrolowaniu wagi, niemniej jednak mogą one powodować wiele uszkodzeń ważnych organów wewnętrznych. Uznano, że wpływ środka na odchudzanie nie jest na tyle rewelacyjny, by przepisywać go pacjentom i narażać ich zdrowie na niepotrzebne dodatkowe dolegliwości wynikające ze stosowania Orlistatu.

Badania pokazały, że stosowanie Alli pozwala schudnąć ok. 2,7 kg więcej niż w przypadku odchudzania opartego na samej diecie i ćwiczeniach.

Stosowanie leku często wiązało się również z występowaniem biegunek, których częstotliwość zwiększała się w przypadku niekontrolowania diety.

Agencja Leków i Żywności (FDA) rejestrowała zgłaszane przez pacjentów poważne skutki uboczne wynikające ze stosowania leku na odchudzanie Alli. Wśród wielu efektów niepożądanych wyróżnić można choroby wątroby, zapalenie trzustki oraz tworzenie się kamieni nerkowych.

Przedstawiciel firmy GlaxoSmithKline produkującej lek Alli przyznał, że lek ten jest najlepiej przebadanym środkiem na utratę wagi, a jego skuteczność została dowiedziona ponad 100 badaniami klinicznymi, do których zaangażowano 30 tysięcy pacjentów.

Słowa te nie zmieniają jednak faktu, że amerykańska FDA odnotowała wiele przypadków występowania skutków ubocznych stosowania leku polegających m.in. uszkodzeniu bardzo ważnych narządów wewnętrznych.

Jakie alternatywy dla Alli?

Alternatywą dla leku na odchudzanie jest przede wszystkim ruch – najlepiej na świeżym powietrzu oraz dobrze skomponowana dieta.

Jeżeli zdecydujesz się na stosowanie tabletek na odchudzanie, koniecznie wybieraj te, które mają wyłącznie naturalny skład. W naszej ocenie oraz według opinii czytelników, bardzo dobrym spalaczem tłuszczu jest African Mango, którego działanie oparte jest na wyciągu z pestek Irvignia Gabonesis.

tabletki na odchudzanie African MangoAfrican Mango 6000:

  • przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej,
  • zmniejsza apetyt,
  • redukuje poziom złego cholesterolu
  • wspomaga odchudzanie bez efektu jojo i skutków uboznych.

W pełni naturalny – jedyny oryginalny produkt zamówisz na stronie www.africanmango.pl

Środek ten podlega 90-dniowej gwarancji satysfakcji, dzięki czemu w przypadku osiągnięcia niezadowalających efektów, przysługuje Ci zwrot pieniędzy! Klienci najczęściej wybierają zestaw na odchudzanie przeznaczony do dwu lub trzymiesięcznej kuracji, dzięki czemu kilka opakowań produktu możesz otrzymać całkowicie GRATIS! To najlepszy środek na odchudzanie na polskim rynku.

Obecnie jedynym dostępnym i legalnym na polskim rynku lekiem zawierającym w składzie Orlistat, jest Xenical.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here